WQF long quadrathlon 2017 vysledky - Czech outdoor tour, český seriál outdoorových štafetových závodů

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

WQF World Championship long quadrathlon 2017 výsledky:

RESULTS

Výsledky : formát jpg  / pdf
Results 
V sobotu 3. 6. 2017 se poprvé v malebné obci Lazinov na břehu přehrady Křetínka uskutečnil závod v kvadriatlonu a to v podobě MS v dlouhé distanci. Na startu se sešla téměř celá současná světová kvadriatlonová špička, což divákům zaručovalo pěknou podívanou hned od první disciplíny.

V úmorném vedru, které v sobotu panovalo, v závodě nakonec zvítězil český reprezentant Leoš Roušavý, který předvedl zejména v závěru neuvěřitelný výkon. Po kajaku vybíhal na dvacetikilometrovou trať běhu se ztrátou více než 17 minut. Na trati se mu však podařilo předběhnout všechny své soupeře a dostat se tak na první místo. Na druhém místě doběhl Thoralf Berg a třetí příčku obsadil další český reprezentant David Jílek. O dramatičnosti závodu svědčí také skutečnost, že po 135 km byl mezi prvními třemi závodníky rozdíl pouhopouhé 2 minuty a 17 sekund. Tento výsledek pro Leoše znamená obrovský sportovní úspěch a jen podtrhuje jeho kvadriatlonové kvality. Obdiv si však zaslouží všichni závodnici, kteří dokázali zdolat nejen náročnou trať, ale také překonali vysoké teploty, které nám počasí nabídlo.

Zajímavý byl i závod štafet, kde jednotliví členové vítězné štafety Under Armour CZ na svých úsecích doslova excelovali. Jejich výsledný čas 5:41:04 svědčí za vše…

K úspěšnému zvládnutí průběhu celého závodu a jeho zabezpečení, ať už na cyklistických a běžeckých tratích či na vodě, nemalou měrou přispěla obec Lazinov. Velké díky patří všem jejím obyvatelům za skvělou pomoc při chystání areálu a hasičům za bezpečnost závodníků na trati. Zajisté se sem všichni budeme, pokud to jen půjde, rádi vracet s dalšími závody.

Pavel Knitl

On Saturday, June 3, 2017, for the first time in the picturesque village of Lazinov, on the shore of Křetínka dam, the World championship race in the quadrathlon took place in a long-distance. At the start has met almost all of the current world quadrathlon peak, which promised viewers a nice spectacle right from the first discipline.

In a excessive heat of the Saturday won the race the Czech representative Leoš Roušavý, which showed impressive performance in the end. After a kayak, he ran on a twenty-kilometer track with a loss of more than 17 minutes. However, he managed to overtake all his rivals on the track to get the first place. Thoralf Berg finished second, and another Czech representative David Jílek took third place. About dramaticness of the race is also evidenced by the fact that after 135 km the difference between the first three competitors was only 2 minutes and 17 seconds. This result for Leo's means a huge sporting success and underlines its quadrathlon quality. The admiration, however, deserves all the competitors who have managed not only to overcome the difficult track, but also overcome the high temperatures offered by the weather.

Also interesting was the relay race, where the individual members of the winning relay team Under Armor CZ literally excelled in their tracks. Their resulting time 5:41:04 testifies for everything ...

The village of Lazinov contributed to the successful management of the entire race and its security, whether on cycling and running or on water. Great thanks to all its inhabitants for great help in preparing the area and the firefighters for the safety of the racers on the track. Certainly, we will all come back with other quadrathlon races, if it will be possible.

Pavel Knitl

Přihlášení:

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky