O Czech outdoor tour - Czech outdoor tour, český seriál outdoorových štafetových závodů

Přejít na obsah

Hlavní nabídka: 

Český spolek outdoorového sportu,

je pořadatel seriálu Czech Outdoor Tour a partnerem Czech Outdoor eXtréme Team
našim mottem je: “Když tři disciplíny jsou málo...!!“

Být zdravý, být fit, zvládat denní stresy, pracovní, osobní i rodinné starosti, a přitom prožívat plně svůj život se stává stále více žádanou životní hodnotou. Stoupající zájem veřejnosti o běh, jízdu na kole, vodácké sporty, ale i další outdoorové sporty je toho důkazem.
Současný neblahý způsob života postihuje už i naše děti, které dávají přednost počítačům a sezení před televizí před pohybem.

Nedostatek pohybu vede k rychlejšímu funkčnímu stárnuti svalového systému, což značně přispívá k výskytu celé řady onemocnění, kterým lze pravidelným sportem předejít nebo alespoň jejich nástup oddálit. Pokud chce tedy jedinec dosáhnout úplného zdraví, je důležité být v celkové rovnováze, a to za pomoci pravidelného pohybu, správných stravovacích návyků a pozitivního přístupu k životu, k čemuž dozajista pravidelná sportovní aktivita přispívá. Také pozitivně ovlivňuje tělesné i duševní zdraví a bezesporu je pohyb v přírodě tím nejlepším a nenahraditelným zdrojem nové energie, zde nejlépe dobijeme baterky. Není nic příjemnějšího, než si aktivním pohybem udělat žízeň a chuť na dobré pití a jídlo.

Czech Outdoor Tour

je seriál multisportovních outdoorových aktivit, jehož součástí v roce 2017 bude i Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu za účasti nejlepších světových a českých sportovců. Závod však není určen jen pro profíky, ale i hobíky, pro jednotlivce a štafety. Cílem projektu je přivést veřejnost, děti, mládež ke sportování v přírodě, naučit je větší sportovní všestrannosti, zvednout všechny od počítačů, odvést rodiny ven z měst, z tělocvičen a tzv. fitek, která se stala velkou módou a která navštěvuje stále více lidí. To způsobilo, že sportování v přírodním prostředí je nyní značně opomíjené.

Během krátké doby našeho trvání jsme vytvořili tým závodníků, který se pravidelně účastní nejen našeho seriálu, ale i dalších outdoorových závodů v ČR. Také jsme si splnili sen, když se náš tým stal pravidelným účastníkem věhlasného Red Bull Dolomitenmannu. V roce 2016 dokonce tým vybojoval vynikající 18. místo.

V roce 2017 budeme opět startovat s týmem v Chocni na Collegas Orlice Cupu, v Ujčově na X-trial Zubr Cupu nebo na podzim na Bobr Cupu v Litovli. K tomu přidáme účast na Red Bull Dolomitenmannu a na Outdoor Trophy. Také si nenecháme se štafetou ujít účast v závodě mistrovství světa na přehradě Křetínka, kde bude startovat i Leoš Roušavý. Na toho čeká v průběhu roku ještě dalších 10 závodů Světového poháru v kvadriatlonu.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky